Aktuāli ierobežojumi vīrusa ierobežošanai

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija no 12. marta līdz 14. aprīlim.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process izglītības iestādēs norisināsies attālināti, 14.martā pieņemti jauni ierobežojumi:

Mācības attālināti

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process izglītības iestādēs norisināsies attālināti.

Bērnudārzs ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀM!

Līdz 14.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādēs darbosies tikai dežūrgrupas.

Ārkārtas situācijā bērnu uz dežūrgrupu vest tikai, ja nav iespējamas citas pieskatīšanas iespējas.

Vecākiem tādā gadījumā jāraksta apliecinājums, ka bērns ir vesels, nav kontaktējies ar vīrusa slimniekiem un nav bijis vīrusa skartās teritorijās pēdējo 14 dienu laikā.

Apliecinājuma paraugs

Dežūrgrupā ir bērni dažādos vecuma posmos.

Būtiski samazinot cilvēku skaitu, kuri atrodas vienā telpā – samazināsies arī inficēšanās risks.

Nekādi mēģinājumi, treniņi, nometnes utt.

Līdz 14. aprīlim pārtraukti kultūrizglītības, sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības mācību procesi klātienē ārpus izglītības iestādēm un izglītības iestādēs – treniņi, sacensības, nometnes, mēģinājumi, u.c.

Tādējādi tiks veicināta sociālā distancēšanās, kas ir viens no priekšnosacījumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nekāda pulcēšanās

Publiskie pasākumi ir aizliegti, lai pasargātu mūs visus no plašākas korinavīrusa izplatības.

Tas attiecas uz svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas un citiem pasākumiem – katrs, kurš turpmākā mēneša laikā paliks mājās, parādīs, ka viņam rūp ne tikai sava veselība, bet visas mūsu sabiedrības veselība un labklājība. Būsim atbildīgi!

Publicēts: https://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/3968-aktuali-ierobezojumi-virusa-ierobezosanai

Ievērojiet!!!

Kā rīkoties, ja ir aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusu?

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir atjaunojuši rekomendācijas Latvijas iedzīvotājiem, kā rīkoties, ja ir aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusu.

Kādi ir simptomi un ārstēšanas iespējas?

Saskaņā ar pašreizējām zināšanām koronavīrusa (2019-nCoV) slimības klīniskās pazīmes un simptomi ietver drudziklepu un apgrūtinātu elpošanu ar pneimonijas radioloģiskajām atradnēm.

Pacientiem var būt viegla, vidēji smaga vai smaga slimība, tostarp smaga pneimonija, akūts respiratorā distresa sindroms, sepse un septisks šoks.

Šai slimībai nav īpašas ārstēšanas, tāpēc klīniskā pieeja ir simptomātiska, pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli. Turklāt ļoti efektīva var būt uzturošā aprūpe (piemēram, uzturošā terapija un uzraudzība – skābekļa terapija, šķidruma vadīšana, pretvīrusu līdzekļi) inficētām personām.

Aktuālāko informāciju par koronavīrusa uzliesmojumu atradīsiet SPKC mājas lapā

Vecākiem. Par sevi un bērniem: atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs. / Gunta Ancāne/

Atziņu un ieteikumu krājuma "Vecākiem. Par sevi un bērniem" autore ir kolēģu, studentu un pacientu iemīļota profesore Dr.med. Gunta Ancāne - Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja, vienlaikus arī klīnikā praktizējoša ārste - psihoterapeite, psihosomatikas, psihoterapijas specialitātes aktīva veidotāja Latvijā, Eiropas Psihosomatiskās medicīnas asociācijas prezidente.

Grāmata

Mykoob

Mykoob ir bezmaksas datu apstrādes rīks, kas izpilda visu mācību procesā iesaistīto pušu (skolotāju, skolēnu, vecāku un skolu vadības) nepieciešamību. Mykoob dod iespēju veidot un sekot līdzi mācību stundu plānam, atzīmēm un kavējumiem, mājas uzdevumiem, mācību materiālu reģistram, kā arī ļauj veikt detalizētu analīzi un atvieglo saziņu starp visām lietotāju grupām.

Lai bērni būtu laimīgi. Praktiska, pozitīva un iedvesmojoša grāmata par bērnu audzināšanu

@Spares Skola

.