Kā rīkoties, ja ir aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusu?

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir atjaunojuši rekomendācijas Latvijas iedzīvotājiem, kā rīkoties, ja ir aizdomas par saslimšanu ar koronavīrusu.

Kādi ir simptomi un ārstēšanas iespējas?

Saskaņā ar pašreizējām zināšanām koronavīrusa (2019-nCoV) slimības klīniskās pazīmes un simptomi ietver drudziklepu un apgrūtinātu elpošanu ar pneimonijas radioloģiskajām atradnēm.

Pacientiem var būt viegla, vidēji smaga vai smaga slimība, tostarp smaga pneimonija, akūts respiratorā distresa sindroms, sepse un septisks šoks.

Šai slimībai nav īpašas ārstēšanas, tāpēc klīniskā pieeja ir simptomātiska, pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli. Turklāt ļoti efektīva var būt uzturošā aprūpe (piemēram, uzturošā terapija un uzraudzība – skābekļa terapija, šķidruma vadīšana, pretvīrusu līdzekļi) inficētām personām.

Aktuālāko informāciju par koronavīrusa uzliesmojumu atradīsiet SPKC mājas lapā

Vecākiem. Par sevi un bērniem: atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs. / Gunta Ancāne/

Atziņu un ieteikumu krājuma "Vecākiem. Par sevi un bērniem" autore ir kolēģu, studentu un pacientu iemīļota profesore Dr.med. Gunta Ancāne - Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja, vienlaikus arī klīnikā praktizējoša ārste - psihoterapeite, psihosomatikas, psihoterapijas specialitātes aktīva veidotāja Latvijā, Eiropas Psihosomatiskās medicīnas asociācijas prezidente.

Grāmata

Mykoob

Mykoob ir bezmaksas datu apstrādes rīks, kas izpilda visu mācību procesā iesaistīto pušu (skolotāju, skolēnu, vecāku un skolu vadības) nepieciešamību. Mykoob dod iespēju veidot un sekot līdzi mācību stundu plānam, atzīmēm un kavējumiem, mājas uzdevumiem, mācību materiālu reģistram, kā arī ļauj veikt detalizētu analīzi un atvieglo saziņu starp visām lietotāju grupām.

Lai bērni būtu laimīgi. Praktiska, pozitīva un iedvesmojoša grāmata par bērnu audzināšanu

@Spares Skola

.