PAR DROŠU INTERNETA VIDI
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa darbinieki bieži saņem zvanus tieši no bērniem un jauniešiem, kuri kļuvuši par izsmiešanas upuriem interneta vidē. Šis klips ir kā brīdinājums un atgādinājums bērniem un jauniešiem nedarīt muļķības un laikus vērsties pēc palīdzības pie vecākiem vai citas uzticības personas.
PAR BĒRNU UN JAUNIEŠU DROŠĪBU
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa darbinieki satraucoši bieži saņem zvanus no bērniem un jauniešiem, kuri kļuvuši par šantāžas un izspiešanas upuriem interneta vidē. Aicinām noskatīties šo sociālo klipu par bērnu un jauniešu drošību internetā.
Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas
Lai skaidrotu roku higiēnas nozīmi infekcijas slimību profilaksē un aicinātu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākus pievērst uzmanību savai un bērnu roku higiēnai, veidojot bērniem pareizas roku mazgāšanas prasmes, Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju realizē sabiedrības informēšanas kampaņu “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas”.
![]() | ![]() |
Informatīvie materiāli pieejami ŠEIT!
Informāciju sagatavoja M.Gorina - izmantojot Slimību profilakses un kontroles centra materiālus
Tik daudz jautājumu...
Valsts izglītības satura centrs sniedz atbildes uz jautājumiem
Atbildes uz jautājumiem atradīsiet ŠEIT!
Dūmu detektori
Lai samazinātu upuru skaitu ugunsgrēkos, Iekšlietu ministrijā izstrādāti jauni Ugunsdrošības noteikumi. Visās dzīvojamās telpās obligāti jābūt dūmu detektoram.
Noderīgas saites:
Filmas par NAPO
(izmantošana izglītības procesā)
https://www.napofilm.net/lv?set_language=lv
ĪSI STĀSTI DROŠAI DIENAI
https://bernudrosiba.wordpress.com/2014/10/21/isi-stasti-drosai-dienai/
DROŠĪBA INTERNETĀ
Drošības riski ir vienādi visur – gan skolā un mājās, gan tirdzniecības centrā, gan rotaļu laukumā un tāpat arī internetā. Gadījumā ar internetu vai citām tiešsaistes saziņas tehnoloģijām ir sarežģītāk, jo mēs neredzam personu, ar kuru veicam saziņu. Tādēļ mums ir nepieciešams attīstīt citas iemaņas, lai kompensētu šo ‘aklo vistiņu’ spēli un šīs iemaņas sauc par informācijas iemaņām.
Atceries, ka Tev ir tiesības justies droši un izvēlēties savu sarunu biedru!